Najbardziej Polecane Szkolenia Biznesowe

Od początków wolnego rynku w Polsce niezwykłym wzięciem cieszą się szkolenia – czytamy z posumowania bloga Ranking Szkolenia Menedżerskie. Oczywiste jest, że osoby zarządzające o dużej wiedzy to fundament biznesu. Firmy systematycznie proponują warsztaty z nadzorowania nad projektami, z rozwoju osobowości, automotywacji albo z zarządzania zespołem.

Projekty i programy rozwojowe takie charakteryzuje się jako otwarte a także zamknięte. Te ostatnie przygotowywane są na polecenie określonych firm. Uczestniczą w nich jedynie pracownicy tych spółek. Kursy otwarte, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są dla osób interesujących się określoną tematyką. Warto wspomnieć, że uczestnicy warsztatów otwartych muszą zazwyczaj płacić za nie własnymi pieniędzmi. Wiadomo jednak, że inwestycja we własne kompetencje to większa szansa na awans.

Przekazywaniem wiedzy na kursach biznesowych trudnią się najczęściej profesjonalni trenerzy. Duży procent z nich jest znawcą w jakiejś tematyce, np. w zarządzaniu, w psychologii biznesu, sposobach skutecznej integracji zespołu itd. Wykładowcy winni posiadać nie wyłącznie rozległą i kompleksową znajomość tematu, ale także właściwe wrodzone umiejętności. Istotne jest, aby znajomość tematu w stosowny sposób eksplikować uczestnikom szkolenia. Pożądana jest na dodatek przygotowanie z komunikacji werbalnej i niewerbalnej, profesjonalizm tworzenia pokazów a także budowania kontaktów interpersonalnych.

Technika organizacji warsztatów biznesowych jest zazwyczaj zbliżona. Stosuje się pokazy multimedialne, praca indywidualna, działania w grupach i egzaminy przed wydaniem certyfikatu. Bywa, że ustalane są także uzupełniające konsultacje po uczestniczeniu w warsztatach. Im bogatszy temat, tym bardziej rozciągnięte w czasie spotkania, rozłożone nawet na cztery dni.

Segment warsztatów dla menedżerów rozwija się intensywnie i wydaje się, że ta dobra passa nie nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie. Bardzo cenione są także eventy integracyjne powiązane z szkoleniami. Ich wielkim plusem jest nie tylko okazja przekazania wiedzy, ale także scalenie grupy zatrudnionych.

01.10.2014. 14:33